15.07.2024 - Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası
REKLAM ALANI

TAPDK BELGELERİ SÜRE UZATIMI HAKKINDA DUYURU

TAPDK BELGELERİ SÜRE UZATIMI HAKKINDA DUYURU
REKLAM ALANI

tapdkyeTAPDK SATIŞ BELGESİ SÜRE UZATIM İŞLEMLERİ

Odamıza Kayıtlı İlgili Esnaf ve Sanatkarlarımıza Önemli Duyuru         

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunca 2014 yılı ve öncesinde düzenlenen ve 31.12.2014 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan satış belgeleri için 02 Ocak 2015 -31 Mart 2015 tarihleri arasında 2015 yılı süre uzatım işlemi yapılması gerektiği bildirilmiştir. 2015 yılı süre uzatım işleminin aşağıda yer alan açıklamalar doğrultusunda gerçekleştirmesi önem arz etmektedir.
I- Kurumumuz tarafından 2015 yılı için belirlenen ve sayfanın alt bölümünde belirtilen işlem bedeli, Ziraat Bankası şubelerinde kullanıma açılmış bulunan “TAPDK Kurumsal Tahsilât Ekranı”, ATM cihazları veya Ziraat Bankası İnternet Şubesi vasıtası ile havale ücreti vs. isimler altında herhangi bir masraf ödenmeksizin Kurum sicil numarası beyan edilerek yatırılmalıdır. İşlem bedellerinin tahsilâtı konusunda hiçbir kişi ya da kuruma yetki verilmemiş olup, ödemeler mutlak surette Ziraat Bankası şubeleri kanalıyla gerçekleştirilmelidir.
Harç Bedelinin yatırılması:

Ziraat Bankası şubelerinden, ATM cihazları veya Ziraat Bankası İnternet Şubesi vasıtası ile havale ücreti vs. isimler altında herhangi bir masraf ödenmeksizin Kurum sicil numarası beyan edilerek yatırılmalıdır.

ATM’lerden yatırma şekli:

“Giriş” tuşuna basınız.

“Ödeme İşlemleri” ni seçiniz.

“Fatura Ödemeleri” ni seçiniz.

“Diğer Faturalar” ı seçiniz.

TAPDK Süre Uzatım İşlemi” ni seçiniz.

Kurum sicil numaranızı dikkatli bir şekilde giriniz. Yatıracağınız bedel otomatik olarak çıkacaktır.

II- Satıcıların işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının veya izin belgelerinin asıl sureti, Ziraat Bankası şubeleri kanalıyla yaptıkları süre uzatım işlem bedeli ödemesine dair dekont ve mevcut satış belgeleri ile birlikte satış belgesi işlemlerini yürütmek üzere Yetkili İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğüne başvurması ve süre uzatım işleminin belge üzerinde gösterilmesini sağlamaları zorunludur.
Not: TAPDK Satış belgesinin altında bulunan kurum sicil numarasını dikkatli bir şekilde giriniz. Yanlış girilmesi halinde iptal işlemi bankadan yapılamamakta,  İade işlemi için Kuruma yazılı başvuru yapılması gerekmektedir.

2015 yılı Harç Bedelleri:

Tütün Mamulü Perakende Satış Belgesi için İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 240 TL. dir.

Alkol Perakende Satış Belgesi için İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 240 TL. dir.

Açık Alkol Satış Belgesi için İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 990 TL. dir.

Nargilelik Tütün Mamulü Sunum Uygunluk Belgesi için İl merkezlerinde ve Büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 2.420 TL. dir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ