19.04.2024 - Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası
REKLAM ALANI

Başkan’dan

Sayın Ziyaretçiler;

Bodrum’un en kalabalık meslek örgütü olan Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası web sitesine hoş geldiniz. Bu hizmetle Bodrum Yarımadasında faaliyet gösteren Odamıza kayıtlı 7000 e yakın esnaf sanatkârı, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümlerine göre çatısı altında toplayan kamu tüzel kişiliğine sahip bir kuruluştur. Odamız üye sayısı itibariyle Bodrum’un en kalabalık sivil toplum kuruluşudur.

Yaşadığımız günlük hayatta hemşerilerimiz her gün en az bir üyemizle; bakkal, manav, elektrikçi, sıhhi tesisatçı gibi meslek gruplarında faaliyet gösteren esnafımızla karşılaşıyor. Her ailede en az bir kişi esnaf ve sanatkârlıktan veya yanlarında çalışarak geçimini sağlıyor. Dolayısıyla esnaf ve sanatkârlarımız halkımız ile en yoğun temas halinde olan grupların başında geliyor. Burada oluşturduğumuz sanal ortamda ise hem üyelerimiz hem de vatandaşlarımızın Odamızın faaliyetleri ile ilgili bilgi almak, kendilerine en yakın esnaf ve sanatkârımızı bulmak, İlçemiz ve Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeleri günü gününe takip ederek bilgi sahibi olmalarını sağlamaktayız. Yeni çıkan kanun ve yönetmelikleri web sayfamızda aynı gün yayınlayarak üyelerimizin bilgisine sunuyoruz. Bu ortamın toplumsal yaşamın niteliğinin geliştirilmesine katkısının artırılması açısından hemşerilerimizin gerek bu sayfamız gerekse üyelerimiz olan esnaf ve sanatkârlarımıza ilişkin öneri ve taleplerini bizlere her zaman iletmelerini diliyoruz.

Esnaf ve Sanatkârlarımız, bizim can yoldaşlarımız, kader arkadaşlarımız… Onlar da bu platform aracılığıyla sanal dünyanın sunduğu imkânlara daha fazla ulaşma şansına sahip olacak, hem halkımız hem diğer üyelerimiz  Odamızla  bu kulvardan da iletişime geçebileceklerdir. Odamız ; bu platformu esnaf ve sanatkarlarımız açısından daha faydalı olacak şekilde sürekli yenilemeye ve geliştirmeye yönelik çabalarını aralıksız sürdürecektir. Böylece varlık sebebimiz olan üyelerimize yönelik hizmetlerimizi çağın getirdikleri ve gerektirdikleri ile daha uyumlu hale getirmeye çalışacağız.Üyelerimize WEB sayfamızdan iş yerlerinin reklamlarını ve ilanlarını yayınlayabilme imkanı sunarak onların daha geniş kitlelere hitap edebilmesini sağlamaktayız.

Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası  olarak web sayfamızın tüm kullanıcılara faydalı olmasını temenni ederken tüm vatandaşlarımıza ve üyelerimize sağlıklı, bereketli ve huzurlu günler diliyorum.

Saygılarımla,
ERDOĞAN BAŞEYMEZ
Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası
Yönetim Kurulu Başkanı