14.07.2024 - Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası
REKLAM ALANI

İŞ-KUR GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE BAŞLIYORUZ

İŞ-KUR GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE BAŞLIYORUZ
REKLAM ALANI

Odamız Başkanlığı ile MUĞLA İŞKUR Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile ,İŞ-KUR’a kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla Girişimcilik Eğitim Programları düzenlenecektir. Eğitimler sonunda  başarılı olanlara Katılım Belgesi verilerek, KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği” ne başvuruda bulunmaları sağlanacaktır.Girişimcilik Eğitimleri hakkında Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Erdoğan BAŞEYMEZ şu açıklamalarda bulundu; Sivil toplum kuruluşu olarak ,temel seviye girişimcilik eğitiminin, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki Uygulamalı Girişimcilik  Eğitimi İşbirliği Protokolünde” belirlenen esaslar çerçevesinde uygulanmasına ön ayak olmak ve vatandaşlarımızı bu konu da bilinçlendirmektir. Eğitimler ücretsiz olup toplam 9 gün sürmektedir. 18 yaşını doldurmuş herkes eğitimlerden yararlanabilir. Eğitim sonrası her katılımcsurec1ıya KOSGEB onaylı Katılım Belgesi verilir. Katılım Belgesi Türkiye’nin her yerinde iş yeri açılışında kullanılabilir. İşyeri açılışı nerede yapılıyorsa o bölgeye bağlı KOSGEB Hizmet Merkezi’ne başvuru yapmaları yeterli olacaktır.Eğitim sonrası işyeri açılması için herhangi bir süre kısıtlaması yoktur. Katılım Belgesi ömür boyu geçerlidir. Eğitim tamamlandıktan sonra resmi açılış işlemlerini tamamlayan firmalar yeni girişimcilik desteğine başvurabilirler. Eğer girişimci eğitim sonrası bir işletme açarsa 2 yıl içinde destekten yararlanması gerekir. Yeni Girişimcilik desteği  30.000 TL. olarak verilen hibe desteği  ile 70.000 TL. geri ödemeli desteklerden yararlanabilirler.

Eğitimlere başvuru İŞ-KUR internet sayfasından 26.07.2015 tarihine kadar yapılacak olup,27.07.2015  Pazartesi günü saat 10:00 da Odamız Başkanlığında seçmeler olacaktır. İki grup halinde planladığımız eğitimlerin ilki 3 Ağustos 2015 tarihinde başlayıp,15.Ağustos.2015 tarihinde sona erecektir.

İkinci grup eğitimlerimize ise 01.Eylül.2015 ile 14.Eylül.2015 tarihleri arasında yapılacak olup, yine İŞ-KUR ‘un internet sayfasından 25.08.2015 tarihine kadar başvurular yapılacak ve 25 Ağustos 2015 Salı günü saat 10:00 da yine Odamız Başkanlığında seçmeler olacaktır. Bizim bu eğitimleri düzenlememizde ki amacımız ,gençlere yeni iş kuracak veya kurmuş olduğu işi geliştirmek isteyenlere özellikle bayan girişimcilere kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak devletin sağladığı desteklerden yaralanmalarını sağlamaktır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ